Kraków – dawna stolica Polski, historyczna siedziba naszych królów, kolebka sztuki i historii oraz miasto, które nigdy nie zasypia. To także docelowe miejsce nauki i edukacji dla wielu młodych osób. Pełne młodych studentów i naukowców z długoletnim stażem i o ugruntowanej renomie. Jaka szkoła w Krakowie cieszy się największą popularnością i zaufaniem wśród uczniów?

Nauka w stolicy małopolski

Na postawione na wstępie pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Kraków to w końcu od lat miejsce nazywane nie tylko turystycznym rajem, ale i miastem studentów. To właśnie tutaj powstała jedna z najstarszych uczelni na świecie i jednocześnie najstarsza polska szkoła wyższa, czyli Uniwersytet Jagielloński. Ufundowany przez króla Kazimierza III Wielkiego w roku 1364 do dnia dzisiejszego plasuje się w czołówce najlepszych szkół, a jej absolwenci cieszą się dużym prestiżem.

Jednak Kraków to nie tylko szkoła Jagiellonów. Współcześnie wiedzę i edukację zdobywać można w najróżniejszych placówkach. Poczynając od tych policealnych, a na uczelniach wyższych kończąc. Dlatego wybór szkoły warto rozpocząć od postawienia sobie pytania, jaki rodzaj edukacji nas interesuje, jaki stopień naukowy pragniemy zdobyć i do czego może nam się on przydać. Później dopiero można się zastanowić nad tym, jaka szkoła w Krakowie umożliwi osiągnięcie zamierzonych celów. Wybór jest ogromny i każdy w tym historycznym miejscu znajdzie coś dla siebie. A studiowanie w mieście takim, jak Kraków może okazać się przygodą życia.