Czym jest programowanie?

Dziś wielu rodziców chciałoby, aby ich dziecko uczęszczało do jakiegoś pożytecznego, istotnego i rozwojowego kółka zainteresowań. Nie jest przypadkiem, że różne centra rozwoju z programowaniem dla dzieci, zajęcia poświęcone informatyce, technologii, robotyce, projektowaniu i tworzeniu gier cieszą się ogromną popularnością i dużym popytem. I to nie tylko z powodu obietnicy tej dziedziny i możliwości przyszłego zatrudnienia. W świecie, w którym prawie wszystkie aspekty naszego życia są związane z technologią, chcemy, aby nasze dzieci były twórcami i deweloperami, a nie tylko biernymi użytkownikami.

Nie martw się, jeśli nie masz możliwości zapisania swojego dziecka do kółka, w którym pozna wstęp do programowani w swojej miejscowości. Programy dla dzieci są dostępne online. Poniżej opowiemy Ci o tym bardziej szczegółowo.

Wstęp do programowania

Kodowanie (lub programowanie komputerowe) to nowy rodzaj umiejętności czytania i pisania. Pisanie kodu, podobnie jak pisanie, pomaga organizować myślenie i wyrażać pomysły. W przeszłości programowanie było uważane za zbyt trudne i niedostępne dla większości ludzi. Dziś jest inaczej.

Różnorodne gry i zabawy nie tylko rozwijają logiczne myślenie i funkcje poznawcze mózgu. Poprzez zabawę dzieci mogą poznać konkretne pojęcia związane z programowaniem i pisaniem kodu, np. składnia, metody, pętle, algorytmy itp.

Programowania dla dzieci można się łatwo nauczyć online, co jest ogromną zaletą w sytuacji spowodowanej przez Covid 19 lub brak kółek tematycznych w poszczególnych miejscowościach.